Search results for "2013"
Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)

Dom Hemingway (2013)
IMDb: 6.1
1 min

Krimineli famëkeq Dom Heminguei del nga burgu pas 12 vitesh dhe kthehet në Londër për të rifituar gjithçka që ka humbur.

Genre: Comedy, Crime, Drama
Peaky Blinders

Peaky Blinders

Peaky Blinders
TMDb: 8.6
60,58 min

A gangster family epic set in 1919 Birmingham, England and centered on a gang who sew razor blades in the peaks of their caps, and their fierce boss Tommy Shelby,…

Status: Ended
Genre: Drama
The Marine 3: Homefront (2013)

The Marine 3: Homefront (2013)

The Marine 3: Homefront (2013)
IMDb: 4.8
86 min

Një marins duhet të bëjë gjithçka që duhet për të shpëtuar motrën e tij të rrëmbyer dhe për të ndaluar një sulm terrorist të organizuar nga një grup milicësh radikal.

Country: 
Genre: Action
Combustion (2013)

Combustion (2013)

Combustion (2013)
IMDb: 5.7
99 min

Në festën e shpalljes së fejesës së tij me Xhulian, një trashëgimtare dyqanesh argjendarie, Mikeli njihet me kamerieren joshëse Ari. Ai përpiqet t’i mbajë nën kontroll ndjenjat e tij, por…

Country: 
Genre: Action
Starred Up (2013)

Starred Up (2013)

Starred Up (2013)
IMDb: 7.4
106 min

Erik Love, 19 vjeç, futet në burg. Në ditën e tij të parë, ai sulmon një tjetër të burgosur dhe disa roje. Atij i ofrohet terapi në grup dhe babai…

Country: 
Genre: Drama
Inside Llewyn Davis (2013)

Inside Llewyn Davis (2013)

Inside Llewyn Davis (2013)
IMDb: 7.5
104 min

Brenda Luin Dejvis ndjek një javë në jetën e një këngëtari të ri popullor teksa ai navigon në skenën e muzikës të fshatit Grinuiç në vitit 1961. Me kitarën në…

Country: 
Genre: Drama
August: Osage County (2013)

August: Osage County (2013)

August: Osage County (2013)
IMDb: 7.2
121 min

Një shikim në jetët e femrave të forta të familjes Ueston, rrugët e të cilave kanë marrë drejtime të ndryshme derisa një krizë familjare do t’i sjellë përsëri mbrapa në…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
21 & Over (2013)

21 & Over (2013)

21 & Over (2013)
IMDb: 5.8
93 min

Një natë para intervistës së tij më të rëndësishme për të fituar shkollën e mjekësisë, një student premtues feston ditëlindjen e 21-të me dy shokët e tij më të mirë.

Country: 
Genre: Comedy
Flu (2013)

Flu (2013)

Flu (2013)
IMDb: 6.8
122 min

Krijohet një gjëndje alarmi kur një grip shpendësh shpërndahet në një qytet në Korenë e Jugut, 20 kilometra larg Seulit.

Country: 
Genre: Action, Aziatik, Drama
Unforgiven (2013)

Unforgiven (2013)

Unforgiven (2013)
IMDb: 7.1
135 min

Ish-vrasësi i Shogunatit, Jubei Kamata, detyrohet të thyejë premtimin që i ka bërë gruas dhe të nxjerr edhe një herë shpatën e samurait për të ndihmuar një mik të vjetër.

Country: 
Genre: Action, Crime, Drama
42 (2013)

42 (2013)

42 (2013)
IMDb: 7.5
128 min

Në 1947 Xheki Robinson bëhet i pari Afrikano-Amerikan që luan në Ligën Majore të bejsbollit modern. Ai nënshkruhet nga skuadra e Bruklin Doxhers, por përballet me racizmin gjatë gjithë kohës….

Country: 
Genre: Drama
2 Guns (2013)

2 Guns (2013)

2 Guns (2013)
IMDb: 6.7
109 min

Gjatë 12 muajve të fundit, agjenti i DEA-s Bobby Trench (Denzel Washington) dhe oficeri i Inteligjencës së marinës amerikane, Marcus Stigman (Mark Wahlberg) kanë punuar krah për krah. Gjatë kohës…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Game of Assassins (The Gauntlet) (2013)

Game of Assassins (The Gauntlet) (2013)

Game of Assassins (The Gauntlet) (2013)
IMDb: 5.9
80 min

Pesë të panjohur zgjohen në një kështjellë të zhytur thellë nën tokë. Nuk kanë as ushqim, as ujë dhe nuk mbajnë mend si kanë përfunduar aty. Dhe s’kanë as rrugëdalje….

Country: 
Genre: Adventure, Horror
Identity Thief (2013)

Identity Thief (2013)

Identity Thief (2013)
IMDb: 5.7
111 min

Biznesmeni i sjellshëm dhe i butë Sendi Paterson udhëton nga Denveri në Florida për t’u përballur me një grua që në dukje duket naive, por ka vjedhur identitetin e Sendit.

Country: 
Genre: Comedy, Crime
Dallas Buyers Club (2013)

Dallas Buyers Club (2013)

Dallas Buyers Club (2013)
IMDb: 8.0
117 min

Lajmi i diagnostifikimit me SIDA e hodhi Ron Udruf në një vorbull emocionesh. Ai fillon të gjejë mënyra për të mjekuar veten pasi mjekimet në spitale duken të dyshimta. Nisja…

Country: 
Genre: Drama, History
Whitewash (2013)

Whitewash (2013)

Whitewash (2013)
IMDb: 5.8
90 min

Një dimër i ashpër, një punonjës pastrues dëbore godet për vdekje një njeri të dehur në mes natë, kap paniku se si ta mbuloj krimin dhe gabimi qe ka bërë.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
The Wolf of Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street (2013)

The Wolf of Wall Street (2013)
IMDb: 8.2
180 min

Jordan Belfort është një agjent burse me qindarkë në Long Island, i cili kreu 22 muaj burg për mashtrimin e investitorëve në një mashtrim masiv të letrave me vlerë të…

Country: 
Genre: Crime, Drama
Young & Beautiful (2013) +18

Young & Beautiful (2013) +18

Young & Beautiful (2013) +18
IMDb: 6.7
95 min

Portreti i një vajze 17 vjeçare, në 4 sezonat dhe 4 këngë. E cila nuk ka rrugë dalje tjeter pasi shef një dokumentar në TV se si të fitoi të…

Country: 
Genre: Drama, Erotikë
HD New World

New World

New World
HD
IMDb: 7.6
134 min

Ky film paraqet konfliktin midis policise dhe mafias nga kendveshtrimi i nje polici te infiltruar.

Country: 
Genre: Aziatik, Thriller
HD Helium (2013)

Helium (2013)

Helium (2013)
HD
IMDb: 7.3
23 min

Një djalë i vogël, Alfredi, po vdes, por ,nëpërmjet historive për Heliumin- një bote imagjinare, e treguar nga pastruesi i spitalit Enxho, Alfredi ,rifiton gëzimin dhe lumturinë e jetës së…

Country: 
Genre: Drama, Family
HD Kill Your Darlings (2013)

Kill Your Darlings (2013)

Kill Your Darlings (2013)
HD
IMDb: 6.5
104 min

Një vrasje ne vitin 1944 bashkon se bashku 3 poetet me te medhenj te “brezit te mundur” : Allen Ginsberg, Jack Kerouac dhe William Burroughs.

Country: 
HD Mystery Road (2013)

Mystery Road (2013)

Mystery Road (2013)
HD
IMDb: 6.5
121 min

Një detektiv vendas që sapo ishte rikthyer përsëri në qytetin e tij, përballet me vdekjen e një vajze të re, atij i duhet të investigojë misterin që qëndron pas vdekjes…

Country: 
HD Blue is The Warmest Color (2013)

Blue is The Warmest Color (2013)

Blue is The Warmest Color (2013)
HD
IMDb: 7.8
180 min

Jeta e Adele-s ndryshon, kur ajo takon Emm-en, një grua e re me flokë ngjyrë blu, e cila do të lejojë atë për të zbuluar dëshirën, për të mbrojtur veten…

Country: 
Genre: Drama, Romance
HD Goliyon Ki Rasleela Ram-Leela (2013)

Goliyon Ki Rasleela Ram-Leela (2013)

Goliyon Ki Rasleela Ram-Leela (2013)
HD
IMDb: 6.4
150 min

Rajadët dhe Sanerët janë armiqësi mes veti qysh prej kohësh por rastësisht një Rajad dashurohet në një vajzë Sanere dhe…

Country: 
Genre: Drama, Hindi, Romance
HD Wild Arabia (2013)

Wild Arabia (2013)

Wild Arabia (2013)
HD
IMDb: 8.1
180 min

Një dokumentar rreth Arabisë së egër . Shumica e gadishullit të djegur është i shkretë dhe pothuajse shterpë, por jo malet bregdetare Dohar në të dy anët e kufirit Oman-Jemen….

Country: 
Genre: Dokumentar
HD Last Passenger

Last Passenger

Last Passenger
HD
IMDb: 5.7
97 min

Një grup i vogël udhëtarësh të përditshëm në një tren të Londrës janë në betejë me një shofer psikopat i cili ka nje plan të errët për secilin nga pasagjerët…

Country: 
HD The Wrath of Vajra (2013)

The Wrath of Vajra (2013)

The Wrath of Vajra (2013)
HD
IMDb: 5.8
111 min

Një klan vdekjeprurës japonez që e quanin veten Tempulli i Hadianit ishin vënë në detyrë për të shkatërruar shpirtin e kinës. I riu Vajra ishte nje njeri i veçantë, i…

Country: 
HD American Hustle (2013)

American Hustle (2013)

American Hustle (2013)
HD
IMDb: 7.2
138 min

Nje mashtrues, Irving Rosenfeld se bashku me partneren e tij joshese Sydney Prosser , detyrohen te punojne me nje agjent te cmendur te FbI-se Richie DiMaso i cili i fut…

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD Badges of Fury (2013)

Badges of Fury (2013)

Badges of Fury (2013)
HD
IMDb: 4.6
98 min

Kur një valë e vrasjeve shpërthen frikshëm nëpër Hong Kong, dy policë telasheqi caktohen ta hetojnë këtë rast.

Country: 
HD Olympus Has Fallen (2013)

Olympus Has Fallen (2013)

Olympus Has Fallen (2013)
HD
IMDb: 6.5
119 min

Nje grup i vogel ekstremistesh, te armatosur deri ne dhemb. Te stervitur rreptesisht, vendosin nje prite ne mes te dites ne shtepine e bardhe dhe duke kaluar ndertesen marrin peng…

Country: 
Genre: Action, Thriller
HD Commando – A One Man Army (2013)

Commando – A One Man Army (2013)

Commando – A One Man Army (2013)
HD
IMDb: 6.1
124 min

Karan Dogra, një komando indian, rrëzohet në Kinë për shkak të një aksidenti ajror. Por qeveria Indiane e etiketon atë si terrorist.

Country: 
Genre: Action
HD The English Teacher (2013)

The English Teacher (2013)

The English Teacher (2013)
HD
IMDb: 5.8
93 min

Në jetën e një mësueseje të gjuhës angleze ndërhyn një ish-student i saji, kur ky kthehet në qytetin e saj të vogël pasi dështon si skenarist në New York.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
The Truth About Emanuel

The Truth About Emanuel

The Truth About Emanuel
IMDb: 6.0
95 min

A troubled young woman becomes obsessed with her mysterious new neighbor, who bears a striking resemblance to the girl’s dead mother.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
HD Siberian Education (2013)

Siberian Education (2013)

Siberian Education (2013)
HD
IMDb: 6.4
110 min

Një dramë e bazuar në një biografi për një anëtar te rritur të një komuniteti Urka në republikën e vogël të Transnistria.

Country: 
Genre: Crime, Drama
HD Sexy Evil Genius (2013)

Sexy Evil Genius (2013)

Sexy Evil Genius (2013)
HD
IMDb: 5.7
91 min

Një grupi djemsh u kerkohet të takohen në të njëjtin bar në qendër të Los Anxhelos nga nje vajzë të cilën e kanë patur të dashur secili prej tyre.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Mystery
HD Police Story: Lockdown (2013)

Police Story: Lockdown (2013)

Police Story: Lockdown (2013)
HD
IMDb: 6.1
110 min

Një njeri i cili kerkon hakmarrje pasi ka qenë një kohë të gjatë në burg, merr si peng një oficer të policisë, vajzen e tij, dhe një grup tjerë pengjesh…

Country: 
HD Enough Said (2013)

Enough Said (2013)

Enough Said (2013)
HD
IMDb: 7.0
93 min

Një grua e divorcuar e cila vendos për të ndjekur ish-burrin e saj dhe te interesohet për të…. takohet me dikë qe ishte ish miku i burrit….

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
HD Gori Tere Pyaar Mein! (2013)

Gori Tere Pyaar Mein! (2013)

Gori Tere Pyaar Mein! (2013)
HD
IMDb: 5.0
150 min

Një djalosh i cili studioi në Amerikë pasi të kthehet ai nuk kujdeset për familjen e ti , as për biznesin e jetë se ti, por Kareena Kapoor vijën në…

Country: 
Genre: Comedy
HD Battle of The Damned (2013)

Battle of The Damned (2013)

Battle of The Damned (2013)
HD
IMDb: 4.5
88 min

Pas një shpërthimi viral vdekjeprurës, ushtari i ushtrisë private, Maks Getling, drejton një grusht të mbijetuarish dhe një bandë rrobotësh fundërrima kundër një ushtrie të infektuarish.

Country: 
HD Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (2013)

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (2013)

Cloudy with a Chance of Meatballs 2 (2013)
HD
IMDb: 6.4
95 min

Flint Lokvud tashme punon në Kompaninë “Live Corp”, për idhullin e tij Çester V. Por, ai detyrohet të lëre postin e tij, kur mëson se makina e tij më famëkeqe…

Country: