Thriller Movies
Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)
IMDb: 6.9
121 min

Dëshmoni ngritjen e një ushtari të ushtrisë ndërsa ai kupton fatin e tij dhe pajtohet të bëhet super ushtari i parë i Indisë i krijuar për të luftuar terroristët, ndërsa…

Country: 
The Queen of Black Magic (2019)

The Queen of Black Magic (2019)

The Queen of Black Magic (2019)
IMDb: 6.5
99 min

Një familje e klasës së mesme udhëton në Indonezinë rurale për të vizituar drejtorin e sëmurë të jetimores ku babai u rrit. Ngjarje të tmerrshme i ndodhin së shpejti atyre…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Kinsenas, katapusan (2022) +18

Kinsenas, katapusan (2022) +18

Kinsenas, katapusan (2022) +18
IMDb: 6.1
90 min

Një burrë bie në dashuri me shoqen e klasës së vajzës së tij dhe ata ngatërrohen në një marrëdhënie të nxehtë. Kur dëshirat e tyre seksuale shndërrohen në obsesione, situata…

Country: 
Genre: Thriller
Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish

Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish

Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish
IMDb: 6.3
84 min

Dastani nuk i duron dot më bezdisjet e vazhdueshme nga gruaja e tij shtatzënë dhe vendos të ikë larg saj, për të paktën një ditë me miqtë e tij. Ata…

Country: 
Last Seen Alive (2022)

Last Seen Alive (2022)

Last Seen Alive (2022)
IMDb: N/A
95 min

Willi, në prag divorci me gruan, e humbet atë në mënyrë të mistershme në një ndalesë karburanti. Ai përfshihet nëpër zgavrat kriminale të qytetit dhe ia mbath nga policia në…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Exorcist: The Beginning (2004)

Exorcist: The Beginning (2004)

Exorcist: The Beginning (2004)
IMDb: 5.1
114 min

Vite përpara se Ati Lankester Merrin të ndihmonte në shpëtimin e shpirtit të Regan MacNeil, ai së pari takohet me demonin Pazuzu në Afrikën Lindore. Kjo është historia e betejës…

Country: 
Interceptor (2022)

Interceptor (2022)

Interceptor (2022)
IMDb: 4.5
99 min

Një kapitene e ushtrisë duhet të përdorë vitet e saj të trajnimit taktik dhe ekspertizën ushtarake, kur një sulm i njëkohshëm i koordinuar kërcënon stacionin e përgjimit të raketave në…

24 (2016)

24 (2016)

24 (2016)
IMDb: 7.9
164 min

Një shkencëtar shpik një makinë kohe, e cila çon në një konflikt midis vëllait të tij binjak dhe djalit të tij. Koha është e vetmja gjë që njeriu nuk mund…

Country: 
Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)

Ash & Dust (2022)
IMDb: 4.0
85 min

Dy çifte të një qyteze të vogël e gjejnë veten të kapur në një lojë vdekjeje nga duart e një bande të egër pasi zbulojnë një kuti misterioze të varrosur…

Country: 
Genre: Crime, Thriller
The Last Victim (2022)

The Last Victim (2022)

The Last Victim (2022)
IMDb: 4.9
103 min

Një sherif lokal ndjek një grup të jashtëligjshëm të ditëve moderne pasi ata kryejnë një krim të tmerrshëm në një qytet të shkretë në jugperëndim. Kur një profesor dhe burri…

Country: 
Kidnapped (2010)

Kidnapped (2010)

Kidnapped (2010)
IMDb: 6.4
85 min

Tri kriminelë të maskuar hyjnë me forcë në një shtëpi në Madrid duke mbajtur peng një familje dhe duke u përpjekur të vjedhin ç’të mundin…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
13 Hours (2016)

13 Hours (2016)

13 Hours (2016)
IMDb: 7.3
144 min

Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të…

So Cold the River (2022)

So Cold the River (2022)

So Cold the River (2022)
IMDb: 4.2
95 min

Hulumtimi i një regjisoreje dokumentarësh mbi bamirësin misterioz të një qyteti zbulon një të keqe të pashpjegueshme ndërsa qëndron në një vendpushim lokal.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)
IMDb: 4.2
85 min

Pasi një vajzë e re e sheh të vrasë dikë, një vrasës i vjetër dhe partneri i tij i çmendur duhet ta gjejnë atë përpara se të shkojë në polici,…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Monstrous (2022)

Monstrous (2022)

Monstrous (2022)
IMDb: 4.6
89 min

Historia përqendrohet në një grua të traumatizuar që largohet nga ish-burri i saj dhunues me djalin e saj 7-vjeçar. Në strehën e tyre të re, të largët, ata zbulojnë se…

Country: 
9 Bullets (2022)

9 Bullets (2022)

9 Bullets (2022)
IMDb: 3.8
97 min

Një kërcimtare kabareje duhet të marë arratinë për të shpëtuar nje djalë të vogël komshi, jeta e të cilit kërcënohet nga ish-i dashuri i saj.

Country: 
Genre: Action, Thriller
There Are No Saints (2022)

There Are No Saints (2022)

There Are No Saints (2022)
IMDb: 4.7
105 min

Një burrë me nofkën “Jezuiti” e futin në burg për një krim që nuk e ka kryer. Pasi i vrasin gruan dhe djalin ia rrëmbejnë dhe e çojnë në Meksikë,…

Country: 
Exiled (2016) a.k.a Fong juk

Exiled (2016) a.k.a Fong juk

Exiled (2016) a.k.a Fong juk
IMDb: 7.2
110 min

Një miqësi krijohet midis një ish-gangsteri dhe dy grupeve vrasësish – atyre që duan ta mbrojnë dhe atyre që u dërguan për ta vrarë.

Country: 
The Good Neighbor (2021)

The Good Neighbor (2021)

The Good Neighbor (2021)
IMDb: 6.2
97 min

Një mbrëmje makthi shpaloset për fqinjët David dhe Robert kur ata godasin aksidentalisht një grua me biçikletë dhe ikin nga vendi i ngjarjes. Ndërsa Davidi është gjithnjë e më i…

Country: 
Genre: Thriller
Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)

Spiderhead (2022)
IMDb: 5.4
106 min

Në të ardhmen e afërt, të dënuarve u ofrohet mundësia të paraqiten vullnetarë si mjekë për të shkurtuar dënimin. Një subjekt i tillë për një ilaç të ri, i aftë…

Country: 
Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)
IMDb: 7.3
116 min

Një mashtrues shumë i zoti, por fobik dhe partneri i tij janë gati për të mbyllur një punë fitimprurëse, kur vajza adoleshente e të parit shfaqet papritmas.

Heatwave (2022) +18

Heatwave (2022) +18

Heatwave (2022) +18
IMDb: 4.9
100 min

Kleri, një vajzë e re dhe ambicioze, nis të punojë për një biznesmen të pasur dhe të suksesshëm, por pa ditur gjë bëhet pjesë e një marrëdhënie romantike me gruan…

Country: 
Genre: Thriller
Collision (2022)

Collision (2022)

Collision (2022)
IMDb: 4.0
99 min

Kur dy miq ngatërrohen me një njeri të fuqishëm krimi, shkatërrohen më shumë se ëndrrat e tyre. Liria ka gjithmonë një çmim.

Country: 
The Empty Man (2020)

The Empty Man (2020)

The Empty Man (2020)
IMDb: 6.2
137 min

Në gjurmët e një vajze të zhdukur, një ish-polic has në një grup të fshehtë që përpiqet të thërrasë një entitet të tmerrshëm të mbinatyrshëm.

The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)
IMDb: 5.7
97 min

Luciana, një grua e re e zhytur në një rreth vdekjesh misterioze të të afërmve të saj, ka dyshim se personi përgjegjës është një shkrimtar enigmatik i cili ishte ish-shefi…

Country: 
Watcher (2022)

Watcher (2022)

Watcher (2022)
IMDb: 6.3
91 min

Një grua e re Amerikane shpërngulet me burrin e saj në Bukuresht dhe fillon të dyshojë se një i huaj që e shikon nga ndërtesa përballë dhe se mund të…

Genre: Horror, Thriller
Centauro (2022)

Centauro (2022)

Centauro (2022)
IMDb: 5.3
89 min

Rafa’s hooked on the pure, fiery feelings he gets from speed racing, but when his kid’s mom gets mixed up with drug dealers, he burns rubber to save her.

Country: 
The Nile Hilton Incident (2017)

The Nile Hilton Incident (2017)

The Nile Hilton Incident (2017)
IMDb: 6.7
111 min

Një pastruese është dëshmitare e një vrasjeje në një hotel dhe kjo çështje i ngarkohet një polici, por më vonë do të zbulohet se persona të rëndësishëm nuk duan që…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)
IMDb: 6.9
131 min

Një gjeneral i liruar nga gjykata ushtarake mbledh së bashku 1200 të burgosur për t’u ngritur kundër një gardiani të korruptuar dhe sadist.

Country: 
The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)
IMDb: 5.8
110 min

Vrasësi më vdekjeprurës në botë dhe sulmuesi më i madh i Nju Jorkut ngatërrohen me njëri-tjetrin në një Airbnb me qira.

Country: 
Men (2022)

Men (2022)

Men (2022)
IMDb: 6.1
100 min

Një grua e re shkon në një udhëtim vetëm , në një fshat të Anglisë, menjëherë pas vdekjes së ish-bashkëshortit të saj.

Country: 
Phobia (2008) a.k.a 4bia

Phobia (2008) a.k.a 4bia

Phobia (2008) a.k.a 4bia
IMDb: 6.6
240 min

Katër tregime horror sillen rreth një viktime aksidenti, një të riu të bullizuar, histori fantazmash dhe një princeshe të vdekur.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Scribbler (2014)

The Scribbler (2014)

The Scribbler (2014)
IMDb: 5.3
88 min

Një vajzë e re po përballet me personalitetet e saj të shumta shkatërruese duke përdorur një procedurë të re eksperimentale të njohur si “Djegia Siameze”.

Country: 
Genre: Thriller
Gaslight (2022)

Gaslight (2022)

Gaslight (2022)
IMDb: 4.4
85 min

Jeta e një gruaje të martuar futet në një spirale dhe ajo dyshon se disa njerëz të afërt të saj janë arsyeja për këtë. Kujt mund t’i besojë ajo? Asgjë…

Country: 
Genre: Thriller
A Thousand Little Cuts (2022)

A Thousand Little Cuts (2022)

A Thousand Little Cuts (2022)
IMDb: 4.8
87 min

Një grua e re zgjohet në një spital, e bindur se po rikuperohet nga një operacion i vogël vetëm për ta gjetur veten në një betejë me një psikiatër, e…

Country: 
Genre: Thriller
Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)

Winter Ridge (2018)
IMDb: 4.3
86 min

Në vitin 1929 një grup botanistësh të universitetit ndërmarrin një ekspeditë në një pyll të paeksploruar ku përballen me mikroorganizma misterioze…

Country: 
Genre: Thriller
Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)
IMDb: 5.8
107 min

Në rrafshinat e Montanës, një grua kufitare duhet të mbrohet nga një bandë e pamëshirshme jashtëligjoresh, të prirur për hakmarrje.

Country: 
Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland
IMDb: 5.5
119 min

Festimet e Ditës së Pavarësisë së Finlandës ndërpriten nga një sulm terrorist në Pallatin Presidencial dhe të ftuarit e shquar merren peng. Ndërsa nis misionin e shpëtimit, oficeri i shërbimit…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)
IMDb: 3.4
88 min

Kalebi, një ish-vrasës i qeverisë në fshehtësi, del përsëri kur dishepulli i tij me po aq eksperiencë, e quajtur Banshi, zbulon se ka një çmim në kokën e Kalebit.

Country: 
Genre: Action, Thriller
Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)
IMDb: 6.2
98 min

Udhëtimi i një njeriu që ndihmoi Indinë të fitonte medaljen e parë të artë në Lojrat Olimpike si një komb i lirë.

Country: 
Genre: Drama, Thriller