Romance Movies
Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)
IMDb: 3.1
145 min

Babloo Ranawat, një haker gjenial, ka për detyrë të gjurmojë Laila-n, organizatorin e krimit më të madh kibernetik në botë që nuk ka ndodhur ende. A do të jetë në…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Un + une (2015)

Un + une (2015)

Un + une (2015)
IMDb: 6.2
115 min

Kompozitori i famshëm francez shkon në Indi për të kompozuar partiturën për një përshtatje indiane të Romeo dhe Zhuljetës. Atje takohet me gruan e ambasadorit francez dhe një marrëdhënie e…

Genre: Comedy, Drama, Romance
A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)

A Perfect Pairing (2022)
IMDb: 6.1
101 min

Një agjente firme importi udhëton në Australi në një fermë delesh për të lidhur kontratë me një klient të madh, por fillon të punoj në fermë dhe shoqërohet me një…

Country: 
The Fountain (2006)

The Fountain (2006)

The Fountain (2006)
IMDb: 7.2
97 min

Tomi, një mjek në profesion, mundohet të gjejë kurën për vdekjen, burimin e pavdekshmërisë, për t’i shpëtuar jetën gruas së tij me kancer, Izit.

Country: 
Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)
IMDb: 7.5
124 min

Familja Crowley shkon në një udhëtim të gjatë në jug të Francës për të zbuluar misterin e vilës që ka trashëguar kontesha.

Genre: Drama, Romance
Two Much (1995)

Two Much (1995)

Two Much (1995)
IMDb: 5.3
118 min

Një galerist i ri është i dashuruar me dy motra njëkohësisht. Për të zgjidhur problemin, ai vendos të shpikë vëllanë e tij binjak.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)
IMDb: 6.3
105 min

Kur vëllai i saj vendos të largohet për disa javë, Viola shkon në shkollën e tij elitare të konviktit, e maskuar si ai, dhe vazhdon të bjeri në dashuri me…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18

Cam Girls (2021) +18
IMDb: 3.0
85 min

Xhena, Kelli dhe Nesi e kanë gjetur veten të kyçura gjatë izolimit. Me pak për të bërë nëpër shtëpi dhe me shumë kohë në duar, vajzat ndërveprojnë me njëra-tjetrën duke…

Country: 
Genre: Romance
First Love (2022)

First Love (2022)

First Love (2022)
IMDb: 4.6
96 min

Historia e një djali të ri i cili përballet me një realitet të vështirë në moshën madhore.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18
IMDb: 5.6
103 min

Një përmbledhje erotike me tregime të shkurtra, një antologji e përbërë nga tregime joshëse rreth dëshirës seksuale dhe manifestimeve të ndryshme të saj.

Country: 
Genre: Drama, Romance
50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)

50 First Dates (2004)
IMDb: 6.8
99 min

Henri Roth është një burrë që ka frikë të angazhohet në një lidhje derisa ai takon të bukuren Lusi. Ata takohen dhe Henri më në fund mendon se ka gjetur…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története
IMDb: 6.2
169 min

Xhakob Störr, një kapiten deti, vë bast në një kafene me një mik, për t’u martuar me gruan e parë që hyn në vend. Dhe aty hyn Lizi…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)

Hollywood Stargirl (2022)
IMDb: 5.6
105 min

Stargirl Caraway del jashtë Majkës, në një botë më të madhe plot muzikë, ëndrra dhe mundësi.

Country: 
Genre: Comedy, Music, Romance
The One I Love (2014)

The One I Love (2014)

The One I Love (2014)
IMDb: 7.0
91 min

Një çift problematik nisen për të kaluar 1 fundjavë të bukur, por rrethanat e çuditshme e komplikojnë më tej situatën e tyre.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)
IMDb: 5.8
112 min

Një histori dashurie që nuk duhet humbur: Një amerikan që udhëton nëpër Evropë takon dhe bie në dashuri me një ukrainase e divorcuar e cila po rrit vajzën e saj…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)

Love & Gelato (2022)
IMDb: 5.1
110 min

Për të përmbushur dëshirën e fundit të nënës së saj, Lina e kalon verën para kolegjit, në Romë, ku zbulon romancën, aventurën, dhe pasionin për akulloren.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Press Play (2022)

Press Play (2022)

Press Play (2022)
IMDb: 5.8
85 min

Një vajzë e re ka një shans për të shpëtuar dashurinë e jetës së saj, kur zbulon se kaseta që kanë bërë së bashku mund ta kthejë atë në kohë.

7 Days (2021)

7 Days (2021)

7 Days (2021)
IMDb: 6.4
86 min

Sikur të mos ishte mjaft i parehatshëm takimi i tyre, i organizuar nga prindërit e tyre indianë tradicionalë. Ravi dhe Rita janë të detyruar të strehohen së bashku në një…

Country: 
Genre: Comedy, Romance
Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr

Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr

Into the Wind (2022) a.k.a Pod wiatr
IMDb: 5.2
107 min

Ajo u diplomua në një shkollë të mesme prestigjioze në Varshavë dhe u regjistrua në mjekësi në një nga universitetet më të mira në Londër. Ai punon si instruktor për…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
The Back-up Plan (2010)

The Back-up Plan (2010)

The Back-up Plan (2010)
IMDb: 5.3
104 min

Një komedi romantike rreth një gruaje e cila lind binjakë nëpërmjet mbarsjes artificiale dhe ku gjen dashurinë e saj në të njëjtën ditë.

Country: 
Genre: Comedy, Romance
One Wild Moment (2015) a.k.a. Un moment d’égarement

One Wild Moment (2015) a.k.a. Un moment d’égarement

One Wild Moment (2015) a.k.a. Un moment d’égarement
IMDb: 6.2
105 min

Dy miq marrin vajzat e tyre me vete me pushime në plazh dhe e gjejnë veten në një situatë të çuditshme. Një ribërje e filmit të 1977 “Një moment rrëmbimi”.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Purple Hearts (2022)

Purple Hearts (2022)

Purple Hearts (2022)
IMDb: N/A
122 min

Pavarësisht nga dallimet e tyre të shumta, Cassie, një këngëtare-kantautore në vështirësi, dhe Luke, një marins i trazuar, bien dakord të martohen vetëm për përfitime ushtarake. Por kur ndodh tragjedia,…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)

Love on Trend (2021)
IMDb: 5.0
85 min

Kur Ali u largua nga qyteti i saj i vogël për t’u transferuar në San Francisko për të ndjekur ëndrrën e saj për t’u bërë stiliste, ajo nuk e imagjinonte…

Country: 
Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere

Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere

Don’t Kill Me (2021) A.K.A. Non mi uccidere
IMDb: 4.3
90 min

19-vjeçarja Mirta vdes nga mbidoza e drogës me të dashurin e saj Robinin. Më pas ajo ringjallet e vetme dhe zbulon se, për të vazhduar të jetojë, duhet të ushqehet…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Romance
The Clue to Love (2021)

The Clue to Love (2021)

The Clue to Love (2021)
IMDb: 5.4
84 min

Audrei shkon në Hope Cove për të shkruar për rubrikën e veçantë, por anonime të këshillave të dashurisë. Atje, ajo takohet me kryeredaktorin Morgan Koper. Shkëndijat do të fluturojnë së…

Country: 
Dangerous Liaisons (2022)

Dangerous Liaisons (2022)

Dangerous Liaisons (2022)
IMDb: 3.9
109 min

Inteligjentja Selene bie në dashuri me djalin e keq Tristan në në gjimnazin e saj të ri në Biarritz, pa e ditur se ajo është pjesë e një basti mizor…

Country: 
Chandigarh Kare Aashiqui (2021)

Chandigarh Kare Aashiqui (2021)

Chandigarh Kare Aashiqui (2021)
IMDb: 6.8
117 min

Manu, një bodybuilder nga Chandigarh, Indi, bie në dashuri me Maanvi, një mësuese Zumba. Gjithçka duket mirë derisa një zbulim shkakton trazira në historinë e tyre të dashurisë.

Country: 
Genre: Crime, Drama, Romance
Just My Luck (2006)

Just My Luck (2006)

Just My Luck (2006)
IMDb: 5.4
103 min

Eshlin e njohin si femrën më me fat në botë. Ajo ka një jetë fantastike deri në çastin që puth një djalë të panjohur… Më tej gjithçka kthehet në ferr.

Country: 
Sex Appeal (2022)

Sex Appeal (2022)

Sex Appeal (2022)
IMDb: 5.2
90 min

Averi një adoleshente që kërkon perfeksionin, afron shokun e saj Larson për ta ndihmuar në përgatitjen e takimit të parë me të dashurin.

Country: 
Tadap (2021)

Tadap (2021)

Tadap (2021)
IMDb: 5.7
126 min

Rrethanat e paparashikuara kërcënojnë marrëdhënien pasionante mes dy të dashuruarve.

Country: 
Genre: Action, Romance
Through My Window (2022)

Through My Window (2022)

Through My Window (2022)
IMDb: N/A
116 min

Fiksimi i një kohë të gjatë i Rakelës me fqinjin e saj, kthehet në diçka më shumë kur ai fillon të zhvillojë ndjenja për të, pavarësisht kundërshtimeve të familjes së…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Marry Me (2022)

Marry Me (2022)

Marry Me (2022)
IMDb: 6.2
112 min

Superyjet e muzikës Kat Valdez dhe Bastian po martohen para një audiencë globale të fansave. Por kur Kat mëson, disa sekonda para betimeve të saj, se Bastiani ka qenë i…

Country: 
Genre: Comedy, Music, Romance
Redeeming Love

Redeeming Love

Redeeming Love
IMDb: 6.9
134 min

E shitur në prostitucion si fëmijë, Engjëlli njeh vetme tradhti. Mund të zbutet zemra e saj kur të hyjë në jetën e saj një fermer i dashuruar?

Country: 
Frida (2002) +18

Frida (2002) +18

Frida (2002) +18
IMDb: 7.4
123 min

“Frida” tregon jetën që Frida Kahlo jetoi pa u trembur me Diego Rivera, teksa çifti i ri pushtoi botën e artit. Nga marrëdhënia e saj komplekse dhe e qëndrueshme me…

Country: 
Looop Lapeta (2022)

Looop Lapeta (2022)

Looop Lapeta (2022)
IMDb: 5.1
131 min

Kur i dashuri i saj humbet paratë e një mafiozi, Savi vrapon kundër orës për të shpëtuar ditën vetëm nëse ajo mund të dalë nga një cikël rrugësh pa krye.

Country: 
The Sky Is Everywhere (2022)

The Sky Is Everywhere (2022)

The Sky Is Everywhere (2022)
IMDb: 5.6
103 min

Një muzikante e turpshme, adoleshente, përpiqet t’i mbajë gjërat në vijë pas vdekjes së motrës së saj më të madhe dhe më të shoqërueshme.

Country: 
Genre: Drama, Music, Romance
The in Between (2022)

The in Between (2022)

The in Between (2022)
IMDb: 6.3
115 min

Pasi i mbijeton një aksidenti automobilistik që i mori jetën të dashurit të saj, një vajzë adoleshente beson se ai po përpiqet të rilidhet me të nga bota e përtejme.

Country: 
LOL (2012)

LOL (2012)

LOL (2012)
IMDb: 4.4
97 min

Ndërkohe qe po fillon viti i ri shkollor, zemra e Loles thyhet nga i dashuri i saj, dhe me vone ajo surprizohët nga shoku më i ngushte i saj, muzikanti…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Trouble Will Find Us (2020)

Trouble Will Find Us (2020)

Trouble Will Find Us (2020)
IMDb: 7.0
90 min

Marrëdhënia e një çifti rrezikon të shkatërrohet nën presionet që sjell jeta.

Country: 
Genre: Romance
Just Say Yes (2021)

Just Say Yes (2021)

Just Say Yes (2021)
IMDb: 4.6
97 min

Jeta e Lotte-s ndryshon kur planet e saj për një martesë të përsosur marrin fund… në momentin që motra e saj e mbyllur në vetvete fejohet…

Country: