Horror Movies
Coming Home in the Dark (2021)

Coming Home in the Dark (2021)

Coming Home in the Dark (2021)
IMDb: 5.7
2 min

Një mësues shkolle detyrohet të përballet me një akt mizor nga e shkuara kur dy djem endacakë e marrin peng me familjen në një udhëtim të gjatë me makinë.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Rabid (2019)

Rabid (2019)

Rabid (2019)
IMDb: 5.1
107 min

Rose punon në sektorin e modës, duke shpresuar të bëhet një stiliste. Një aksident trafiku i dëmton fytyrën. Ajo bën një trajtim eksperimental me qeliza rigjeneruese, duke e bërë atë…

Country: 
Venom (2005)

Venom (2005)

Venom (2005)
IMDb: 4.6
2 min

Një grup shokësh e gjejnë veten duke vrapuar për jetën e tyre nga Ray Sawyer, një kufomë e reanimuar e zotëruar nga 13 shpirtra të këqij, e cila ka plane…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Like Dogs (2021)

Like Dogs (2021)

Like Dogs (2021)
IMDb: 3.9
1 min

Një eksperiment që i trajton njerëzit si kafshë shkon keq kur një studente universiteti manipulon kërkimet me rezultate vdekjeprurëse.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Halloween Kills (2021)

Halloween Kills (2021)

Halloween Kills (2021)
IMDb: 5.5
2 min

Saga e Michael Myers dhe Laurie Strode vazhdon në kapitullin tjetër të Halloweenit.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Covid Killer (2021)

The Covid Killer (2021)

The Covid Killer (2021)
IMDb: 1.6
83 min

Një detektiv vihet në ndjekje të një vrasësi që po terrorizon qytetin e Nju Jorkut, gjatë kohës kur pandemia e Covid-19 është në pikën e saj më kulminante.

Country: 
Genre: Crime, Horror
The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)

The Addams Family 2 (2021)
IMDb: 5.4
93 min

Duke shpresuar të afrohen si familje, Gomez, Morticia dhe pjesa tjetër e klanit Addams nisin një udhëtim aventuror në një makinë të tmerrshme.

Country: 
Stoker Hills (2022)

Stoker Hills (2022)

Stoker Hills (2022)
IMDb: 4.2
1 min

Tre studentë kolegji duke filmuar një film horror e gjejnë veten të bllokuar në makthin e tyre më të keq. Shpresa e tyre e vetme për mbijetesë janë dy detektivë…

Country: 
No Exit (2022)

No Exit (2022)

No Exit (2022)
IMDb: 6.1
95 min

Të bllokuar gjatë një stuhie bore në një ndalesë pushimi të izoluar në male, një narkomane e cila arratiset nga qëndra e rehabilitimit zbulon një fëmijë të rrëmbyer të fshehur…

Country: 
X (2022)

X (2022)

X (2022)
IMDb: 6.6
105 min

Në 1979, një grup të rinjsh shkojnë të filmojnë një film pornografik në Teksas, por kur fqinjët e tyre të vjetër i shohin, të rinjtë përfundojnë në një situatë të…

Country: 
Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)

Choose or Die (2022)
IMDb: 4.7
2 min

Pasi nis një lojë horror mbijetese të humbur të viteve ’80, një koduese e re lëshon një mallkim të fshehur që copëton realitetin, duke e detyruar atë të marrë vendime…

Country: 
Titanic 666 (2022)

Titanic 666 (2022)

Titanic 666 (2022)
IMDb: 4.0
91 min

Forcat e errëta nga thellësia ngrihen në sipërfaqe, duke terrorizuar të gjithë në bord nga Titaniku III dhe kërcënojnë të përsërisin një nga fatkeqësitë më të mëdha të historisë.”

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)

Goodnight Mommy (2022)
IMDb: N/A
2 min

Vëllezërit binjakë mbërrijnë në shtëpinë e nënës së tyre dhe fillojnë të dyshojnë se diçka nuk është në rregull. Ribërje e filmit austriak të vitit 2014.

Country: 
Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)

Speak No Evil (2022)
IMDb: 6.9
1 min

Një familje daneze viziton një familje holandeze që e takuan gjatë pushimeve. Ajo që supozohej të ishte një fundjavë e mrekullueshme fillon dalëngadalë të zbulohet ndërsa danezët përpiqen të qëndrojnë…

Country: 
Genre: Drama, Horror, Mystery
What Josiah Saw (2021)

What Josiah Saw (2021)

What Josiah Saw (2021)
IMDb: 6.1
120 min

Një familje me sekrete të varrosura ribashkohet në fermë pas dy dekadash për të paguar për mëkatet e tyre të së shkuarës.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Day Shift (2022)

Day Shift (2022)

Day Shift (2022)
IMDb: 6.1
113 min

Një baba punëtor, jakë blu, i cili thjesht dëshiron t’i sigurojë një jetë të mirë vajzës së tij 8-vjeçare të zgjuar. Puna e tij e zakonshme e pastrimit të pishinave…

Country: 
The Red Book Ritual (2022)

The Red Book Ritual (2022)

The Red Book Ritual (2022)
IMDb: N/A
2 min

Tre miq vendosin të luajnë një lojë paranormale, Librin e Kuq. Por nuk e dinë që në shtëpinë ku ndodhen, vite më parë ka vdekur një shtrigë si pjesë e…

Genre: Horror
The Invitation (2022)

The Invitation (2022)

The Invitation (2022)
IMDb: 5.4
2 min

Evelyn-i është një vajzë e re që pas vdekjes së nënës, vendos të mësojë më shumë rreth prejardhjes së saj. Por ajo nuk e di që kundra saj është përgatitur…

Genre: Horror, Thriller
Bad Samaritan (2018)

Bad Samaritan (2018)

Bad Samaritan (2018)
IMDb: 6.4
2 min

Një dyshe grabitësish ndeshen me një grua që po mbahet peng në shtëpinë që ata kanë ndërmend të grabisin.

Country: 
When I Consume You (2021)

When I Consume You (2021)

When I Consume You (2021)
IMDb: 4.7
92 min

Një grua dhe vëllai i saj kërkojnë hakmarrje nga një përndjekës misterioz.

Country: 
Genre: Drama, Horror, Mystery
Burial (2022)

Burial (2022)

Burial (2022)
IMDb: N/A
95 min

Gjatë ditëve të fundit të Luftës së Dytë Botërore, një grup nazistësh militantë sulmojnë ushtarët aleatë që trafikojnë mbetjet e Hitlerit jashtë Gjermanisë.

Country: 
Genre: Horror, Thriller, War
Beast (2022)

Beast (2022)

Beast (2022)
IMDb: 5.9
93 min

Një baba dhe dy vajzat e tij adoleshente e gjejnë veten të gjuajtur nga një luan masiv, i cili synon të provojë se Savanna ka vetëm një grabitqar kulminant.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Madelines (2022)

Madelines (2022)

Madelines (2022)
IMDb: 3.8
1 min

Duke punuar në garazhin e tyre, Madeline dhe Ouen zbulojnë sekretin e udhëtimit në kohë. Një gabim në kod krijon një kopje të re të Madelinës në të njëjtën kohë…

Country: 
The Visit (2015)

The Visit (2015)

The Visit (2015)
IMDb: 6.2
2 min

Një nënë zbulon se jeta e familjes së saj është shumë keq, pasi dy fëmijët e saj vizitojnë gjyshërit e tyre.

Country: 
Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18

Ang babaeng nawawala sa sarili (2022) +18
IMDb: N/A
100 min

Albina ngatërrohet me tre burra që e duan: të dashurin, ish të dashurin dhe shefin e saj. Por është dikush tjetër që dëshiron ta kontrollojë dhe ta kthejë atë në…

Country: 
Genre: Horror
Tiny Cinema (2022)

Tiny Cinema (2022)

Tiny Cinema (2022)
IMDb: N/A
2 min

Një i huaj misterioz tregon përrallën e shtrembër të të huajve në dukje të palidhur, të kapur në një seri ngjarjesh të botës tjetër, jeta e të cilëve do të…

Country: 
Genre: Comedy, Horror
Sabrina (2018)

Sabrina (2018)

Sabrina (2018)
IMDb: 4.1
113 min

Një prodhues lodrash dhe gruaja e tij terrorizohen nga një demon pasi mbesa e tyre jetime përpiqet të thërrasë shpirtin e mamasë së saj të ndjerë.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Hellbender (2022)

Hellbender (2022)

Hellbender (2022)
IMDb: 5.8
86 min

Një adoleshente e vetmuar zbulon lidhjet e familjes së saj me magjinë e shtrigave.

Country: 
Genre: Horror
The Queen of Black Magic (2019)

The Queen of Black Magic (2019)

The Queen of Black Magic (2019)
IMDb: 6.5
99 min

Një familje e klasës së mesme udhëton në Indonezinë rurale për të vizituar drejtorin e sëmurë të jetimores ku babai u rrit. Ngjarje të tmerrshme i ndodhin së shpejti atyre…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
Hatching (2022) a.k.a. Pahanhautoja

Hatching (2022) a.k.a. Pahanhautoja

Hatching (2022) a.k.a. Pahanhautoja
IMDb: 6.3
86 min

Një gjimnaste e re, që përpiqet me dëshpërim të kënaqë mamanë e saj plot pretendime, zbulon një vezë të çuditshme. Ajo e fsheh dhe e mban ngrohtë, por kur veza…

Country: 
Genre: Fantasy, Horror
Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)
IMDb: 6.6
88 min

Dante udhëton nëpër nëntë rrathët e Ferrit — Limbo, Epsh, Grykësia, Lakmia, Zemërimi, Heretikë, Dhuna, Mashtrimi dhe Tradhtia — në kërkim të dashurisë së tij të vërtetë, Beatriksën.

Country: 
Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish

Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish

Sweetie, You Won’t Believe It (2020) a.k.a Zhanym, ty ne poverish
IMDb: 6.3
84 min

Dastani nuk i duron dot më bezdisjet e vazhdueshme nga gruaja e tij shtatzënë dhe vendos të ikë larg saj, për të paktën një ditë me miqtë e tij. Ata…

Country: 
Exorcist: The Beginning (2004)

Exorcist: The Beginning (2004)

Exorcist: The Beginning (2004)
IMDb: 5.1
114 min

Vite përpara se Ati Lankester Merrin të ndihmonte në shpëtimin e shpirtit të Regan MacNeil, ai së pari takohet me demonin Pazuzu në Afrikën Lindore. Kjo është historia e betejës…

Country: 
Lamb (2021)

Lamb (2021)

Lamb (2021)
IMDb: 6.3
106 min

Në Islandën rurale, një çift pa fëmijë zbulojnë një të porsalindur të çuditshëm në hangarin e deleve. Ata vendosin ta rrisin si fëmijën e tyre, por fuqi të errëta janë…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, Horror
Kidnapped (2010)

Kidnapped (2010)

Kidnapped (2010)
IMDb: 6.4
85 min

Tri kriminelë të maskuar hyjnë me forcë në një shtëpi në Madrid duke mbajtur peng një familje dhe duke u përpjekur të vjedhin ç’të mundin…

Country: 
Genre: Horror, Thriller
So Cold the River (2022)

So Cold the River (2022)

So Cold the River (2022)
IMDb: 4.2
95 min

Hulumtimi i një regjisoreje dokumentarësh mbi bamirësin misterioz të një qyteti zbulon një të keqe të pashpjegueshme ndërsa qëndron në një vendpushim lokal.

Country: 
Genre: Horror, Thriller
The Coven (2022) a.k.a. The Long Night

The Coven (2022) a.k.a. The Long Night

The Coven (2022) a.k.a. The Long Night
IMDb: 3.7
91 min

Fundjava e qetë e një çifti të përkushtuar merr një kthesë të çuditshme kur një kult dhe udhëheqësi i tyre vijnë për të përmbushur një profeci apokaliptike.

Country: 
Genre: Horror
Vicious Fun (2020)

Vicious Fun (2020)

Vicious Fun (2020)
IMDb: 6.5
101 min

Xhoëll, një kritik filmi i viteve 1980 i një revistë kombëtare horrori, e gjen veten të bllokuar padashur në një grup vetë-ndihme për vrasës serial. Pa zgjidhje tjetër,Xhoëll përpiqet të…

Country: 
Genre: Comedy, Horror
Monstrous (2022)

Monstrous (2022)

Monstrous (2022)
IMDb: 4.6
89 min

Historia përqendrohet në një grua të traumatizuar që largohet nga ish-burri i saj dhunues me djalin e saj 7-vjeçar. Në strehën e tyre të re, të largët, ata zbulojnë se…

Country: 
Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)
IMDb: 5.9
107 min

Njerëzit adaptohen me mjedisin sintetik me transformime dhe mutacione të reja. Me partneren e tij Kapris, Saul Tenser tregon organet e tij të krijuara nga këto mutacione.