Drama Movies
Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)

Metal Lords (2022)
IMDb: 6.7
97 min

Dy miq përpiqen të krijojnë një grup të fuqishëm metalik me një violonçeliste për një Betejë Bandash.

Country: 
Father Stu (2022)

Father Stu (2022)

Father Stu (2022)
IMDb: 6.4
124 min

Ndjek jetën e At’ Stjuart Long-ut, një boksier i kthyer në prift që frymëzoi njerëz të panumërt gjatë udhëtimit të tij nga vetë-shkatërrimi në shëlbim.

Genre: Drama
Never Gonna Snow Again (2020)

Never Gonna Snow Again (2020)

Never Gonna Snow Again (2020)
IMDb: 6.5
116 min

Zhenia, një emigrant rusisht-folës nga lindja punon si masazhator në Poloni dhe bëhet një figurë e ngjashme me një guru në një komunitet të pasur.

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)
IMDb: 3.1
145 min

Babloo Ranawat, një haker gjenial, ka për detyrë të gjurmojë Laila-n, organizatorin e krimit më të madh kibernetik në botë që nuk ka ndodhur ende. A do të jetë në…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Sardar Udham (2021)

Sardar Udham (2021)

Sardar Udham (2021)
IMDb: 8.5
164 min

Një film biografik që përshkruan 2 dekadat që kaloi revolucionari Sikh nga Punxhabi Udham Singh duke planifikuar vrasjen e njeriut përgjegjës për masakrën e Jallianwala Bagh.

Country: 
Genre: Crime, Drama, History
Un + une (2015)

Un + une (2015)

Un + une (2015)
IMDb: 6.2
115 min

Kompozitori i famshëm francez shkon në Indi për të kompozuar partiturën për një përshtatje indiane të Romeo dhe Zhuljetës. Atje takohet me gruan e ambasadorit francez dhe një marrëdhënie e…

Genre: Comedy, Drama, Romance
Lamb (2021)

Lamb (2021)

Lamb (2021)
IMDb: 6.3
106 min

Në Islandën rurale, një çift pa fëmijë zbulojnë një të porsalindur të çuditshëm në hangarin e deleve. Ata vendosin ta rrisin si fëmijën e tyre, por fuqi të errëta janë…

Country: 
Genre: Drama, Fantasy, Horror
The Fountain (2006)

The Fountain (2006)

The Fountain (2006)
IMDb: 7.2
97 min

Tomi, një mjek në profesion, mundohet të gjejë kurën për vdekjen, burimin e pavdekshmërisë, për t’i shpëtuar jetën gruas së tij me kancer, Izit.

Country: 
Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)

Downton Abbey: A New Era (2022)
IMDb: 7.5
124 min

Familja Crowley shkon në një udhëtim të gjatë në jug të Francës për të zbuluar misterin e vilës që ka trashëguar kontesha.

Genre: Drama, Romance
Hustle (2022)

Hustle (2022)

Hustle (2022)
IMDb: 7.3
117 min

Një skaut basketbolli zbulon një lojtar fenomenal lojërash rruge ndërsa është në Spanjë dhe e sheh shansin si mundësinë e tij për t’u rikthyer në NBA.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, NETFLIX
13 Hours (2016)

13 Hours (2016)

13 Hours (2016)
IMDb: 7.3
144 min

Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të…

After the Wedding (2019)

After the Wedding (2019)

After the Wedding (2019)
IMDb: 6.3
112 min

Një menaxhere e një jetimoreje në Kalkuta udhëton në Nju Jork për të takuar një bamirëse.

Genre: Drama
Zero Fucks Given (2021) a.k.a Rien à foutre

Zero Fucks Given (2021) a.k.a Rien à foutre

Zero Fucks Given (2021) a.k.a Rien à foutre
IMDb: 6.4
115 min

Kasandra, një stjuardesë franceze 26-vjeçare në një linjë ajrore me kosto të ulët, bën një jetë pa kuptim, larg familjes. Humbja e papritur e punës, do t’i japë një kthesë…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
The Issue with Elvis (2022)

The Issue with Elvis (2022)

The Issue with Elvis (2022)
IMDb: 4.9
88 min

Filmi i parë artistik i Charlotte Wincottit për një botanist, që takon një djalë të arratisur në malet e Virxhinias Perëndimore.

Country: 
Genre: Drama
Ip Man: The Awakening (2022)

Ip Man: The Awakening (2022)

Ip Man: The Awakening (2022)
IMDb: 4.5
80 min

Kur Mjeshtri Ip ndalon një grabitje, ndez një luftë midis trafikantëve të njerëzve. Në hakmarrje, banda rrëmben një nga miqtë e ngushtë të Ip Manit, duke e detyruar të përballet…

Country: 
Third Star (2010)

Third Star (2010)

Third Star (2010)
IMDb: 7.3
92 min

Xhejmsi dhe tre miqtë e tij më të ngushtë gjatë gjithë jetës shkojnë në një udhëtim të paparë në zonën mahnitëse bregdetare të Gjirit Barafundle në West Wales. Ajo që…

Country: 
Genre: Drama
The Iron Lady (2011)

The Iron Lady (2011)

The Iron Lady (2011)
IMDb: 6.4
105 min

Një Margaret Theçer e moshuar që flet me praninë imagjinare të bashkëshortit të saj,i cili ka vdekur së fundmi. Ndërkohë që ajo përpiqet të pajtohet me vdekjen e tij, ndërhyjnë…

Genre: Drama, History
The Perfect Family (2021)

The Perfect Family (2021)

The Perfect Family (2021)
IMDb: 5.3
110 min

Synimi i Lusias për një familje perfekte kërcënohet nga e dashura me jetesë të lirshme e djalit të saj, me gojë të pisët dhe me njw familje që nuk janë…

Country: 
Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)

Matchstick Men (2003)
IMDb: 7.3
116 min

Një mashtrues shumë i zoti, por fobik dhe partneri i tij janë gati për të mbyllur një punë fitimprurëse, kur vajza adoleshente e të parit shfaqet papritmas.

She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)

She’s the Man (2006)
IMDb: 6.3
105 min

Kur vëllai i saj vendos të largohet për disa javë, Viola shkon në shkollën e tij elitare të konviktit, e maskuar si ai, dhe vazhdon të bjeri në dashuri me…

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
First Love (2022)

First Love (2022)

First Love (2022)
IMDb: 4.6
96 min

Historia e një djali të ri i cili përballet me një realitet të vështirë në moshën madhore.

Country: 
Genre: Drama, Romance
Collision (2022)

Collision (2022)

Collision (2022)
IMDb: 4.0
99 min

Kur dy miq ngatërrohen me një njeri të fuqishëm krimi, shkatërrohen më shumë se ëndrrat e tyre. Liria ka gjithmonë një çmim.

Country: 
Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)

Crimes of the Future (2022)
IMDb: 5.9
107 min

Njerëzit adaptohen me mjedisin sintetik me transformime dhe mutacione të reja. Me partneren e tij Kapris, Saul Tenser tregon organet e tij të krijuara nga këto mutacione.

Parallel Mothers (2021)

Parallel Mothers (2021)

Parallel Mothers (2021)
IMDb: 7.1
123 min

Historia e dy nënave që lidhen në mënyrë të papritur pas lindjes në të njëjtën ditë.

Country: 
Genre: Drama
The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)

The Wrath of God (2022)
IMDb: 5.7
97 min

Luciana, një grua e re e zhytur në një rreth vdekjesh misterioze të të afërmve të saj, ka dyshim se personi përgjegjës është një shkrimtar enigmatik i cili ishte ish-shefi…

Country: 
Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18

Immoral Tales (1973) +18
IMDb: 5.6
103 min

Një përmbledhje erotike me tregime të shkurtra, një antologji e përbërë nga tregime joshëse rreth dëshirës seksuale dhe manifestimeve të ndryshme të saj.

Country: 
Genre: Drama, Romance
The Nile Hilton Incident (2017)

The Nile Hilton Incident (2017)

The Nile Hilton Incident (2017)
IMDb: 6.7
111 min

Një pastruese është dëshmitare e një vrasjeje në një hotel dhe kjo çështje i ngarkohet një polici, por më vonë do të zbulohet se persona të rëndësishëm nuk duan që…

Country: 
Genre: Crime, Drama, Thriller
Foxhole (2021)

Foxhole (2021)

Foxhole (2021)
IMDb: 3.8
95 min

Mbi 36 orë në tre luftëra të ndryshme, një grup i vogël ushtarësh përballet me vdekjen, dështimin dhe një situatë luftarake gjithnjë e më të paqëndrueshme.

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)
IMDb: 6.9
131 min

Një gjeneral i liruar nga gjykata ushtarake mbledh së bashku 1200 të burgosur për t’u ngritur kundër një gardiani të korruptuar dhe sadist.

Country: 
On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)

On the Count of Three (2021)
IMDb: 6.9
86 min

Jerrod Carmichael bën debutimin e tij regjisorial dhe luan në On the Count of Three, një film komik i errët për dy miqtë më të mirë, Val (Carmichael) dhe Kevin…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18

Love, Sex & Pandemic (2022) +18
IMDb: 2.5
114 min

Një film mbi marrëdhëniet e 4 personave seksualisht të lirë dhe jo monogamë. Me rastin e pandemisë atyre iu jepet mundësia të vënë jetët e tyre në vijë. Aty ata…

Country: 
Genre: Drama
Montana Story (2021)

Montana Story (2021)

Montana Story (2021)
IMDb: 6.5
114 min

Një vëlla e motër të larguar kthehen në shtëpi në fermën e madhe që dikur e njihnin dhe e donin, duke u përballur me një trashëgimi të thellë dhe të…

Country: 
Genre: Drama
Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)

Einstein and Eddington (2008)
IMDb: 7.2
94 min

Dramë rreth zhvillimit të teorisë së relativitetit të përgjithshëm të Albert Ajnshtajnit dhe marrëdhënies së Ajnshtajnit me shkencëtarin britanik Sir Arthur Eddington, fizikani i parë që provoi eksperimentalisht idetë e…

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története

The Story Of My Wife (2021) a.k.a. A feleségem története
IMDb: 6.2
169 min

Xhakob Störr, një kapiten deti, vë bast në një kafene me një mik, për t’u martuar me gruan e parë që hyn në vend. Dhe aty hyn Lizi…

Country: 
Genre: Drama, Romance
The One I Love (2014)

The One I Love (2014)

The One I Love (2014)
IMDb: 7.0
91 min

Një çift problematik nisen për të kaluar 1 fundjavë të bukur, por rrethanat e çuditshme e komplikojnë më tej situatën e tyre.

Country: 
Genre: Comedy, Drama, Romance
Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)

Glass Jaw (2018)
IMDb: 6.2
98 min

Udhëtimi i një njeriu që ndihmoi Indinë të fitonte medaljen e parë të artë në Lojrat Olimpike si një komb i lirë.

Country: 
Genre: Drama, Thriller
Mondocane (2021)

Mondocane (2021)

Mondocane (2021)
IMDb: N/A
110 min

Taranto është një qytet fantazmë ku askush nuk guxon të hyjë. Më të varfërit kanë mbetur duke luftuar për mbijetesë, ndërsa bandat po konkurrojnë për territor. Dy jetimë trembëdhjetë vjeçarë,…

Country: 
To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)

To the Wonder (2012)
IMDb: 5.8
112 min

Një histori dashurie që nuk duhet humbur: Një amerikan që udhëton nëpër Evropë takon dhe bie në dashuri me një ukrainase e divorcuar e cila po rrit vajzën e saj…

Country: 
Genre: Drama, Romance
Turbo Cola (2022)

Turbo Cola (2022)

Turbo Cola (2022)
IMDb: 4.7
94 min

Kur të gjithë shokët e tij shkojnë në një festë natën e fundit,Ostini bën një turn shtesë në stacionin e gazit “Quality Mart” dhe i duhet të shikojë se çfarë…

Country: 
Genre: Comedy, Drama
For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)

For a Good Time, Call… (2012)
IMDb: 6.0
85 min

Dy ish-shoqe universiteti takohen pas shumë vitesh dhe jetojnë bashkë në një apartament. Pasi njëra braktiset nga i dashuri dhe pushohet nga puna, të dyja bashkë hapin një linjë telefonike…

Country: 
Genre: Comedy, Drama