Action Movies
Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore (2022)
IMDb: 6.2
142 min

Albus Dambëlldor i cakton Njutit dhe aleatëve të tij një mision ku varet e ardhmja e gjithë botës së magjisë.

Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)

Attack Part 1 (2022)
IMDb: 6.9
121 min

Dëshmoni ngritjen e një ushtari të ushtrisë ndërsa ai kupton fatin e tij dhe pajtohet të bëhet super ushtari i parë i Indisë i krijuar për të luftuar terroristët, ndërsa…

Country: 
Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)

Dante’s Inferno: An Animated Epic (2010)
IMDb: 6.6
88 min

Dante udhëton nëpër nëntë rrathët e Ferrit — Limbo, Epsh, Grykësia, Lakmia, Zemërimi, Heretikë, Dhuna, Mashtrimi dhe Tradhtia — në kërkim të dashurisë së tij të vërtetë, Beatriksën.

Country: 
County Line: All In (2022)

County Line: All In (2022)

County Line: All In (2022)
IMDb: 4.8
86 min

Kur një avokat jo shumë i njohur vritet në kufirin midis dy Konteve, Sherifi i Kontes Maksville Alden Rockwell duhet të punojë pa dëshirë me Sherifin e sapozgjedhur Jo Porter…

Country: 
Genre: Action
Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)

Heropanti 2 (2022)
IMDb: 3.1
145 min

Babloo Ranawat, një haker gjenial, ka për detyrë të gjurmojë Laila-n, organizatorin e krimit më të madh kibernetik në botë që nuk ka ndodhur ende. A do të jetë në…

Country: 
Genre: Action, Drama, Romance
Invincible (2020)

Invincible (2020)

Invincible (2020)
IMDb: 4.6
92 min

Koloneli Xhon Tejlor rekruton shpikësin miliarder Lior Teska për të financuar një faqe sekrete të zezë, duke testuar teknologjinë e re nano të Teskës për aplikime ushtarake, të zhvilluara nga…

Country: 
Cloudy Mountain (2021)

Cloudy Mountain (2021)

Cloudy Mountain (2021)
IMDb: 5.5
114 min

Një babë e bir përpiqen të shpëtojnë një qytet të vogël dhe tunelin e tij të sapo ndërtuar që kërcënohet nga fatkeqësitë natyrore.

Country: 
Genre: Action
Last Seen Alive (2022)

Last Seen Alive (2022)

Last Seen Alive (2022)
IMDb: N/A
95 min

Willi, në prag divorci me gruan, e humbet atë në mënyrë të mistershme në një ndalesë karburanti. Ai përfshihet nëpër zgavrat kriminale të qytetit dhe ia mbath nga policia në…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Interceptor (2022)

Interceptor (2022)

Interceptor (2022)
IMDb: 4.5
99 min

Një kapitene e ushtrisë duhet të përdorë vitet e saj të trajnimit taktik dhe ekspertizën ushtarake, kur një sulm i njëkohshëm i koordinuar kërcënon stacionin e përgjimit të raketave në…

Jurassic Island (2022)

Jurassic Island (2022)

Jurassic Island (2022)
IMDb: 4.2
77 min

Një grup eksploruesish e gjejnë veten në një ishull të panjohur, të rrethuar nga “kafshë të zhdukura”.

Country: 
The Spy Who Never Dies (2022)

The Spy Who Never Dies (2022)

The Spy Who Never Dies (2022)
IMDb: 4.7
99 min

Një spiun i klasit botëror bie në dashuri me një grua të pazakonshme dhe duhet të gjejë se si të ndërtojë një marrëdhënie me një person normal, ndërsa të tjerët…

Country: 
Genre: Action, Comedy
The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)
IMDb: 7.1
107 min

Në këtë komedi aksioni, Nicolas Cage luan rolin e Nick Cage duke marrë frymëzimin nga personazhet e tij të shkuara teksa është në mes të një adhuruesi të madh dhe…

Country: 
Genre: Action, Comedy, Crime
Double Threat (2022)

Double Threat (2022)

Double Threat (2022)
IMDb: 4.5
92 min

Me disa mafiozë të pamëshirshëm që e ndjekin, një grua e re me personalitet të dyfishtë ngatërrohet me një burrë i cili ka nisur pelegrinazhin për të hedhur hirin e…

Country: 
24 (2016)

24 (2016)

24 (2016)
IMDb: 7.9
164 min

Një shkencëtar shpik një makinë kohe, e cila çon në një konflikt midis vëllait të tij binjak dhe djalit të tij. Koha është e vetmja gjë që njeriu nuk mund…

Country: 
The Last Victim (2022)

The Last Victim (2022)

The Last Victim (2022)
IMDb: 4.9
103 min

Një sherif lokal ndjek një grup të jashtëligjshëm të ditëve moderne pasi ata kryejnë një krim të tmerrshëm në një qytet të shkretë në jugperëndim. Kur një profesor dhe burri…

Country: 
13 Hours (2016)

13 Hours (2016)

13 Hours (2016)
IMDb: 7.3
144 min

Në shtator të vitit 2012 militantë islamikë sulmojnë konsullatën amerikane në Libi, ku vritet ambasadori Stivens. Që nga ky moment, ushtarët dhe personeli do të luftojnë për 13 orë të…

The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)

The Last Mark (2022)
IMDb: 4.2
85 min

Pasi një vajzë e re e sheh të vrasë dikë, një vrasës i vjetër dhe partneri i tij i çmendur duhet ta gjejnë atë përpara se të shkojë në polici,…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Mulan II (2004)

Mulan II (2004)

Mulan II (2004)
IMDb: 5.7
79 min

Ndërsa përgatiten për dasmën e tyre, Shangu dhe Mulan papritmas dërgohen në një mision sekret. Mushu fillon të ndërhyjë dhe një sulm i papritur nga mongolët nuk e ndihmon çështjen.

Ip Man: The Awakening (2022)

Ip Man: The Awakening (2022)

Ip Man: The Awakening (2022)
IMDb: 4.5
80 min

Kur Mjeshtri Ip ndalon një grabitje, ndez një luftë midis trafikantëve të njerëzve. Në hakmarrje, banda rrëmben një nga miqtë e ngushtë të Ip Manit, duke e detyruar të përballet…

Country: 
The Hyperions (2022)

The Hyperions (2022)

The Hyperions (2022)
IMDb: 5.4
90 min

Në vitin 1960, profesor Ruckus shpiku distinktivin Titan – një pajisje që u mundëson njerëzve të kenë një superfuqi të veçantë. Në vitin 1979, dy nga superheronjtë origjinalë janë rritur…

Country: 
9 Bullets (2022)

9 Bullets (2022)

9 Bullets (2022)
IMDb: 3.8
97 min

Një kërcimtare kabareje duhet të marë arratinë për të shpëtuar nje djalë të vogël komshi, jeta e të cilit kërcënohet nga ish-i dashuri i saj.

Country: 
Genre: Action, Thriller
There Are No Saints (2022)

There Are No Saints (2022)

There Are No Saints (2022)
IMDb: 4.7
105 min

Një burrë me nofkën “Jezuiti” e futin në burg për një krim që nuk e ka kryer. Pasi i vrasin gruan dhe djalin ia rrëmbejnë dhe e çojnë në Meksikë,…

Country: 
Exiled (2016) a.k.a Fong juk

Exiled (2016) a.k.a Fong juk

Exiled (2016) a.k.a Fong juk
IMDb: 7.2
110 min

Një miqësi krijohet midis një ish-gangsteri dhe dy grupeve vrasësish – atyre që duan ta mbrojnë dhe atyre që u dërguan për ta vrarë.

Country: 
12 Hours (2022)

12 Hours (2022)

12 Hours (2022)
IMDb: N/A
N/A

Një grup njerëzish të panjohur për njëri-tjetrin, e gjejnë veten në një vend të panjohur, ku, për të mbijetuar, u duhet të kalojnë sfidë pas sfide, përfshi vrasësit e maskuar…

Country: 
Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)

Doctor Strange in the Multiverse of Madness (2022)
IMDb: 7.0
126 min

Doktor Strange, me anë të një magjie të ndaluar arrin të hapë dyert e universeve të shumta, duke sjellë në skenë disa versione të vetes që paraqesin një kërcënim të…

Country: 
Centauro (2022)

Centauro (2022)

Centauro (2022)
IMDb: 5.3
89 min

Rafa’s hooked on the pure, fiery feelings he gets from speed racing, but when his kid’s mom gets mixed up with drug dealers, he burns rubber to save her.

Country: 
Foxhole (2021)

Foxhole (2021)

Foxhole (2021)
IMDb: 3.8
95 min

Mbi 36 orë në tre luftëra të ndryshme, një grup i vogël ushtarësh përballet me vdekjen, dështimin dhe një situatë luftarake gjithnjë e më të paqëndrueshme.

Country: 
Genre: Action, Drama, History, War
The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)

The Last Castle (2001)
IMDb: 6.9
131 min

Një gjeneral i liruar nga gjykata ushtarake mbledh së bashku 1200 të burgosur për t’u ngritur kundër një gardiani të korruptuar dhe sadist.

Country: 
The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)

The Man from Toronto (2022)
IMDb: 5.8
110 min

Vrasësi më vdekjeprurës në botë dhe sulmuesi më i madh i Nju Jorkut ngatërrohen me njëri-tjetrin në një Airbnb me qira.

Country: 
Lord of the Streets (2022)

Lord of the Streets (2022)

Lord of the Streets (2022)
IMDb: N/A
84 min

Një ish luftëtar me borxhe duhet të trajnojë një të burgosur që të fitojë pesë ndeshje boksi radhazi në mënyrë që të shpëtojë vajzën e tij.

Country: 
Genre: Action
Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)

Terror on the Prairie (2022)
IMDb: 5.8
107 min

Në rrafshinat e Montanës, një grua kufitare duhet të mbrohet nga një bandë e pamëshirshme jashtëligjoresh, të prirur për hakmarrje.

Country: 
Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland

Omerta 6/12 (2021) a.k.a Attack On Finland
IMDb: 5.5
119 min

Festimet e Ditës së Pavarësisë së Finlandës ndërpriten nga një sulm terrorist në Pallatin Presidencial dhe të ftuarit e shquar merren peng. Ndërsa nis misionin e shpëtimit, oficeri i shërbimit…

Country: 
Genre: Action, Thriller
Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)

Code Name Banshee (2022)
IMDb: 3.4
88 min

Kalebi, një ish-vrasës i qeverisë në fshehtësi, del përsëri kur dishepulli i tij me po aq eksperiencë, e quajtur Banshi, zbulon se ka një çmim në kokën e Kalebit.

Country: 
Genre: Action, Thriller
Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)

Thor: Love and Thunder (2022)
IMDb: 6.8
118 min

Thor kërkon ndihmën e Valkyrie, Korg dhe ish-të dashurës Xhein Foster për të luftuar Gorr the God Butcher, i cili synon të zhdukë perënditë.

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)

The Avengers (2012)
IMDb: 8.0
143 min

Nik Furia është drejtori i SHIELD, një agjenci ndërkombëtare paqeruajtëse. Agjencia është e përbërë nga ajka e superheronjve të Marvelit, Njeriu i Hekurt, Hulku i Jashtëzakonshëm, Thori, Kapiten Amerika, Fajkoi…

Country: 
Kill Zone (2005)

Kill Zone (2005)

Kill Zone (2005)
IMDb: 6.9
93 min

Një polic afër daljes në pension dhe njësia e tij duan të çojnë para drejtësisë një kriminel të rrezikshëm. Ndërkohë krimineli nuk rri duarkryq por dërgon vrasësin e tij më…

Country: 
Lightyear (2022)

Lightyear (2022)

Lightyear (2022)
IMDb: 5.4
100 min

Ndërsa kalon vite duke u përpjekur për t’u kthyer në shtëpi, Space Ranger Buzz Lightyear ndeshet me një ushtri robotësh të pamëshirshëm të komanduar nga Zurg të cilët po përpiqen…

Country: 
Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)

Beowulf & Grendel (2005)
IMDb: 5.8
103 min

Për hir të besnikërisë ndaj mbretit Hrothgar të danezëve, luftëtari norvegjez Beulf drejton një trupë luftëtarësh përtej detit për t’i çliruar ata nga Grendeli, trolli që po hakmerret për babanë…

The Princess (2022)

The Princess (2022)

The Princess (2022)
IMDb: 5.5
94 min

Kur një princeshë refuzon të martohet me një sociopat mizor, ajo rrëmbehet dhe mbyllet në një kullë të lartë. Duke luftuar burrin që synon të marrë fronin e babait të…

Country: 
Genre: Action, Fantasy
Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)

Bumblebee (2018)
IMDb: 6.7
114 min

Gjate vitit 1987 kur Bumblebee është në arrati gjen strehë në një garazh në një qytet të vogël të plazhit të Kalifornisë. Aty njihet me një 18 vjeçare dhe të…

Country: